Достапни линкови

Брисел: Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ


Министрите за надворешни работи на Европската Унија на денешниот состанок во Брисел се очекува главен акцент да стават врз односите на Унијата со Украина. Министрите ќе треба да го одобрат пакетот мерки со цел зголемување на трговската соработка и поддршка на економските и демократските реформи во Украина. Меѓу предлозите е оној за олеснување на визниот режим спрема украинците.
XS
SM
MD
LG