Достапни линкови

Давос: Почнува Форумот на светските политички и бизнис лидери


Политички и бизнис лидери од светот денеска ќе го започнат петдневниот традиционален собир во Давос, Швајцарија. На Светскиот економски форум се очекува денеска да говорат францускиот претседател Жак Ширак и британскиот премиер Тони Блер. На собирот треба да учествува и новиот украински претседател Виктор Јушченко.
XS
SM
MD
LG