Достапни линкови

Азија: Еден месец од цунами катастрофата, околу 280 илјади загинати


Мина еден месец од трагичното цунами што погоди неколку земји во Јужна Азија. Се верува дека во оваа катастрофа загинале околу двесте и осумдесет илјади луѓе. Во најтешко погодената провинција Ачех во Индонезија, како што јавуваат агенциите, се уште под урнатините се откриваат тела на загинати.
XS
SM
MD
LG