Достапни линкови

Сараево: Поцврсти акции во потрагата по обвинетите за воени злосторства


Европските мировни сили во Босна ќе покренат поцрвсти акции во потрагата по обвинетите за воени злосторства од страна на Хашкиот трибунал. Ова за денешниот Дејли Телеграф го изјави командантот на ЕУФОР британскиот генерал Дејвид Лики додавајќи дека неговите сили ќе бидат немилосрдни особено во во потрагата по Ратко Младиќ и Радован Караџиќ.
XS
SM
MD
LG