Достапни линкови

Газа: Разговори на Махмуд Абас со палестинските милитанти


Новиот палестински претседател Махмуд Абас денеска во Газа ќе разговара со палестинските милитанти со цел да ги убеди да ги прекинат нападите против Израел. Вчера Абас им нареди на безбедносните служби да ги спречат можните напади. Израелската влада оцени дека повикот на Абас е мал чекор во вистинска насока.
XS
SM
MD
LG