Достапни линкови

Газа: Самоубиствен напад, шестмина Израелци загинаа


Шестмина израелци загинале во синоќешниот самоубиствен напад на тројца палестински милитанти на главниот премин меѓу Израел и Појасот Газа. Одговорноста за нападот ја презедоа неколку милитантни групи, меѓу нив и ХАМАС и Али акса маченичките бригади, оруженото крило на движењето ФАТАХ на новиот палестински лидер Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG