Достапни линкови

Калифорнија: Најмалку шестмина загинати во лизгање на земјиштето


Најмалку 6 лица загинале при лизгање на земјиштето во американската држава Калифорнија, предизвикано од силните дождови. Ројтерс јавува дека околу 20 домови биле затрупани на околу 100 километри север-западно од Лос Анџелес.
XS
SM
MD
LG