Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Милошевиќ


Во Хашкиот трибунал денеска продолжи судењето против поранешниот југословенски лидер Слободан Милошевиќ кој е обвинет за геноцид и злосторства против човештвото во конфликтите во Хрватска, Босна и Косово. Поради лошата здравствена состојба на Милошевиќ, проблеми со срцето и крвниот притисок, ова судење неколку пати беше прекинувано.
XS
SM
MD
LG