Достапни линкови

Рамалах: Абас сака обновување на мировните разговори со Израел


Новиот претседател на Палестинската власт Махмуд Абас синоќа изјави дека сака да ги обнови мировните разговори со Израел. Тој прецизира дека разговорите би требало да бидат базирани врз таканаречениот пат на картата, мировен план предложен од Обединетите Нации, Соединетите Држави, Европската Унија и Русија.
XS
SM
MD
LG