Достапни линкови

Пјонгјанг: Посета на американскиот конгресмен Том Лантош


Американскиот конгресмен Том Лантош денеска ја започна 4-дневната посета на Северна Кореја во чиј фокус се почитувањето на човековите права во таа земја и северно-корејската нуклеарна програма. Лантош во Пјонг Јанг изрази надеж дека односите меѓу Северна Кореја и меѓународната заедница ќе влезат во конструктивна фаза.
XS
SM
MD
LG