Достапни линкови

Јужна Каролина: Во железничка несреќа, 8 загинати и 240 повредени


Осум луѓе загинаа, а 240 се повредени во американската држава Јужна Каролина кога товарен воз со хлор удри во воз на станицата во Грентвил. Поради истекувањето на гасот воведена е вонредна состојба и евакуација на населението во круг од километар и пол. Населението преку електронските медиуми е повикано да остане дома и да ги исклучи и системите за вентилација.
XS
SM
MD
LG