Достапни линкови

Пјогнјанг: Северна Кореја ја критикуваќе Јужна Кореја за продолжувањето на мандатот во Ирак


Северна Кореја ја критикуваште Јужна Кореја поради продолжувањето на мандатот на војниците испратени во мировната мисија во Ирак. Северно-корејските медуми денеска оценуваат дека со испраќањето војници во Ирак, Јужна Кореја им служи на американските интереси и е цел на терористите.
XS
SM
MD
LG