Достапни линкови

Рим: Берлускони се повлече од претседателската функција во Милан


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се повлече од местото претседател на фудбалскиот клуб Милан одлука што следи по законот на парламентот кој на владини членови им забрани водечки позиции во бизнисот. Берлускони и натаму е најголем акционер во АЦ Милан, а засега не е познат кој ќе биде негов наследник на претседателското место во клубот.
XS
SM
MD
LG