Достапни линкови

Париз: Зголемени расистичките инциденти


Француското министерство за внатрешни работи соопшти дека во Франција годинава значително се зголемиле расистичките инциденти. Според податоците на министерството, во 2004-та се случиле 194 инциденти и 711 закани со расистички и анти-семитистички мотиви, што е за 70 насто повеќе во однос на претходната година.
XS
SM
MD
LG