Достапни линкови

Киев: Про владиниот кандидат Јанукович смета дека претседателските избори нема да бидат фер


Украинскиот про-владин претседателски кандидат Виктор Јанукович оцени дека повторениот втор круг од претседателските избори в недела нема да биде фер. Јануковиќ во синоќешното обраќање преку телевизијата, изјави дека милиони Украинци нема да можат да го дадат својот глас поради измените во изборното законодавство што неодамна ги усвои парламентот.
XS
SM
MD
LG