Достапни линкови

Мадрид: Покренато обвинение против Мароканец за нападите во март


Шпанскиот суд покрена обвинение против мароканецот Хасан Ел Хаски за терористичкиот напад во март во Мадрид, кога загинаа 191 лице. Тој беше уапсен во минатиот петок на Канарските острови и е осомничен дека е лидер на мароканска исламистичка група, поврзана со Ал Каида и за планирање и подготовка на експлозиите во Мадрид.
XS
SM
MD
LG