Достапни линкови

Приштина: Во средината на 2005 година преговори за конечниот статус на Косово


Во средината на 2005-та година ќе започнат преговорите за конечниот статус на Косово доколку институциите продолжат со спроведувањето на стандардите, изјави командантот на КФОР Ив Кермабон. Тој, во интервју за агенцијата Косово лајв, оцени дека во случај на покренување какво било обвинение од страна на Хашкиот трибунал, КФОР ќе ја почитува првадата и оти очекува сличен договор и од институциите на Косово.
XS
SM
MD
LG