Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа повторно ги обвини САД


Северна Кореја повторно ги обвини Соединетите Држави дека се обидуваат да го урнат комунистичкиот режим во земјата преку критиките за човековите права и нуклеарната програма. Официјален Пјонг Јанг најави дека ќе ги зголеми мерките за самоодбрана, откако Вашингтон со закон побара подобрување на човековите права во Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG