Достапни линкови

Багдад: Уапсени 45 странци


Ирачките сили за безбедност уапсија 45 странци кои тврдат дека се од Иран, Авганистан и Бангладеш додека илегално влегувале во Ирак. Акцијата е извршена во градот Мандали на границата со Иран. Уапсените, мажи од 20 до 60 години немаат документи за идентификација.
XS
SM
MD
LG