Достапни линкови

Газа: Израелската армија се повлече од бегалскиор логор


Израелската армија се повлече од бегалскиот логор во Газа по дводневни напади во кои 11 палестинци се убиени. Нападот на логорот Кан Јунис уследи како одмазда на палестинските ракетирања на еврејски населби, соопшти израелската армија. Агенциите оценуваат дека тој бил најголема акција на израелските сили од смртта на Јасер Арафат.
XS
SM
MD
LG