Достапни линкови

Москва: Минималната плата во Русија 40 долари


Руската Дума денеска изгласа минимум платите во земјата да изнесуваат илјада и сто рубљи односно речиси 40 долари месечно. Одлуката треба да стапи во сила од Мај 2006 година. Моментално најниската плата во Русија изнесува 600 рубљи или 22 долара.
XS
SM
MD
LG