Достапни линкови

Багдад: Последен ден за регистрација на партиите за изборите


Денеска во Ирак е последен ден за регистрирација на политичките партии и коалиции кои ќе учествуваат на општите избори, закажани за триесетти идниот месец. Досега биле пријавени седумдесет партии и девет сојузи. Во ирачкото собрание ќе има двесте седумдесет и пет пратенички места.
XS
SM
MD
LG