Достапни линкови

Газа: Напад на израелски хеликоптери


Израелски хеликоптери извршиле напад во Појасот Газа, само неколку часа откако 5-мина израелски војници беа убиени во напад на милитантите врз една караула на границата со Египет. Станува збор за најсилен напад во Газа од смртта на палестинскиот лидер Јасер Арафат.
XS
SM
MD
LG