Достапни линкови

Багдад: 70 политички партии и коалиции до сега пријавени за изборите


Кандидати на 70 политички партии и коалиции во Ирак досега се пријавија за учество на парламентарните избори закажани за 30 –ти јануари, соопшти ирачката изборна комисија. Пријавувањето за изборите завршуива во среда, кога почнува и предизборната кампања.
XS
SM
MD
LG