Достапни линкови

Индија: Продолжува посетата на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин кој ја продолжува посетата на Индија денеска изјави дека нема пречки за засилување на воената соработка меѓу две земји. Путин денеска бангалор каде што е во тек заедничкиот проект за изработка на крстосувачки ракети. За време на неговата посета на Индија потпишани се повеќе спогодби.
XS
SM
MD
LG