Достапни линкови

Приштина: Посета на лидерот на ДУИ Али Ахмети


Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска ќе престојува во Приштина каде што ќе се сретне со цивилниот администратор на Косово Сорен Јесен Петерсен, како и со реизбраниот претседател Ибрахим Ругова и новиот премиер Рамуш Харадинај. Теми на разговори, според Дуи, ке бидат актуелните состојби во Макаедонија и на Косово, како и институционалната соработка меѓу двете страни.
XS
SM
MD
LG