Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на генералниот секретар на НАТО


Генреалниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер денеска допатува во ненајавена посета на Ирак. Според соопштението од Брисел, Схефер ќе ги посети војниците на НАТО кои имаат задача да ги обучуваат ирачките сили. Други детали не се сооштени.
XS
SM
MD
LG