Достапни линкови

Вашингтон: Иран треба да ги прекине сите нуклеарни активности


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека иранската согласност да ги замрзне активностите околу збогартувањето ураниум не е последниот чекор во намалувањето на тензиите во врска со нуклеарната програма на Иран. Ставот на Содинентите Држави е дека Иран терба да ги прекине сите нуклаерни активности, изјави Буш.
XS
SM
MD
LG