Достапни линкови

Багдад: Убиени извесен број бунтовници


Американските сили во Ирак соопштија дека убиле извесен број бунтовници во серијата акции изведени во јужниот дел на Багдад. Акциите биле изведени во рамките на операцијата за воведување ред и мир пред општите избори во Ирак планирани за триесетти јануари идната година.
XS
SM
MD
LG