Достапни линкови

Рамала: Средба на британскиот шеф на дипломатијата со палестинското раководство


Британскиот министер за надворешни работи Џек Строу денеска во Рамала ќе се состане со палестинското раководство. Строу, како што е најавено, ќе побара палестинските сили за безбедност да се реформираат и да помогнат да запре насилството во регионот.
XS
SM
MD
LG