Достапни линкови

Багдад: Акција за откривање бунтовници


Стотици британски војници учествуваат во акцијата за пребарување на куќите во местата јужно од Багдад, каде што се претпоставува дека се кријат бунтовниците. Околу 80 ирачани биле уапсени, а било пронајдено извесно количество експлозив. Во Басра полицијата соопшти дека биле уапсени 8-мина арапски милитанти, кои планирале напад врз сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG