Достапни линкови

Москва: Развивање на демократијата, цел на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин изјави во Москва дека Русија нема да се врати во тоталитарниот систем и оти негова цел е развивање на демократијата, но без анархија. Путин оценил дека демократијата не значи дека се е дозволено и оти слободниот пазар не може да се сфаќа како право да се ограбуваат државата и националните ресурси.
XS
SM
MD
LG