Достапни линкови

Катар: Семејството на Маргарет Хасан верува дека е убиена


Семејството на киднапираната ирачанка од ирско потекло хуманитарниот работник Маргарет Хасан, верува дека таа е убиена од кидаперите. Ал Џезаира имено емитуваше снимка на која маскиран човек стрела во глава на жена со заврзани очи.
XS
SM
MD
LG