Достапни линкови

Тел Авив: Израел им дозволува на палестинските сили за безбедност да носат оружје


Израел донесе одлука со која им се дозволува на палестинските сили за безбедност да носат оружје на јавни места и по погребот на Јасер Арафат. Ова синоќа го потврдија израелски извори додавајќи дека станува збор за гест на добра волја кон палестинската автономна власт.
XS
SM
MD
LG