Достапни линкови

Париз: Јасер Арафат и натаму во кома


Претставници на француската воена болница во Париз изјавија дека палестинскиот лидер Јасер Арафат и натаму е во кома. Палестински официјални личности одбиваат отворено да зборуваат за подготовките за погребот на Арафат, кој изразил желба да биде погребан во Ерусалим, но израелците не дозволуваат. Во меѓувреме, тројца палестински милитанти биле убиени во акцијата на израелските сили во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG