Достапни линкови

Багдад: Најмалку 12 загинати во два напади со автомобил бомби


Најмалку дванаесет луѓе загинале во два одвоени напади со автомобили бомби во Багдад и во Мосул, јавуваат агенциите. Нападите се случиле синоќа и во нив имало и многумина други повредени. Во меѓувреме, ирачката полиција денеска соопшти дека во предградие на Багдад бил грабнат еден либанско американски работник кој бил во служба на американските сили во Зелената зона.
XS
SM
MD
LG