Достапни линкови

Багдад: Подготовките за изборите според планот


Организаторите на изборите во Ирак, што треба да се одржат во јануари, изјавија дека подготовките се одвиваат според планираното и дека Обединетите Нации ќе испратат 25 дополнителни странски изборни советници. Британија и Европската Унија, исто така се согласија да испрат експерти за избори.
XS
SM
MD
LG