Достапни линкови

Багдад: Прераспоредување на 850 британски војници


Околу осумстотини и пеесет британски војници ги започнаа подготовките за прераспоредување од јужен Ирак во околината на Багдад. До ова доаѓа по американско барање, со цел да се стабилизира состојбата во Багдад пред изборите, планирани за јануари идната година.
XS
SM
MD
LG