Достапни линкови

Вашингтон: Буш потпиша акт за промоција на демократијата во Белорусија


Американскиот претседател Џорџ Буш потпиша акт за промоција на демократијата во Белорусија, изразувајки загриженост што властите станале режим на репресија во срцето на Европа. Вчера, Европската Унија соопшти дека е штетен референдумот со кој на Лукашенко му се дава право на избор за претседател за колку сака мандати.
XS
SM
MD
LG