Достапни линкови

Москва: Предупредувачки штрајк на руските наставници


Руските наставници и други вработени во државни служби денеска одржуваат предупредувачки штрајк со барање за зголемување на платите. Лекарите, наставниците и културните работници во државните институции во Русија имаат околу 100 долари месечна плата, а бараат зголемување од 50 насто.
XS
SM
MD
LG