Достапни линкови

Владивосток: Големи пожари


Руските власти соопштија дека во близина на Владивосток имало големи пожари во кои се зафатени над триесет илјади хектари од тамошните тајги и степи. Густиот чад се забележувал и во Владивосток, а локалните власти ги повикаа граѓаните да не излегуваат од домовите.
XS
SM
MD
LG