Достапни линкови

Кунар: Петмина Анганистанци загинале во експлозија на бомба пред американска база


Петмина авганистанци загинале при екплозија на бомба во близина на една американска база во провинцијата Кунар. Според локални извори, меѓу загинатите имало и деца. Американските сили соопштија дека во провинцијата Урузган, исто така при бомбашки напад, загинале двајца американски војници, а уште тројца биле ранети.
XS
SM
MD
LG