Достапни линкови

Кабул: Започна броењето на гласовите од претседателските избори


Во Авганистан започна броењето на гласовите од претседателските избори што се одржаа во саботата и покрај тоа што експертите сеуште не завршиле со проверката на оспорените гласови. Конечните резултати се очекуваат кон крајот на месецов, а се очекува победа на Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG