Достапни линкови

Багдад: Тројца американски војници загинаа во експлозија


Тројца американски војници загинаа синоќа при експлозија во источниот дел на Багдад. Експлозивната направа била активирана, во моментот додека минувал нивниот конвој, соопшти денеска Командата на силите на САД во Ирак.
XS
SM
MD
LG