Достапни линкови

Ријад: Еден од најбараните екстремисти меѓу загинатите во синоќешната престрелка


Еден од најбараните екстремисти во Саудиска Арабија е меѓу тројцата вооружени лица кои вчера загинаа во претрелка со саудиските безбедносни сили за во Ријад, соопшти денеска саудиското Министерство за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG