Достапни линкови

Париз: Експлозија на бомба пред амбасадата на Индонезија


Пред индонезиската амбасада во Париз експлодирала бомба, при што 9 лица биле полесно повредени, соопшти францускиот министер за внатрешни работи Доминик Де Вилпен, оценувајќи дека станува збор за криминални мотиви. Меѓутоа, индонезискиот претседател изјави дека станува збор за терористички напад.
XS
SM
MD
LG