Достапни линкови

Мултан: Протести по синоќешниот бомбашки напад


Илјадници сунитски муслимани протестираа во пакистанскиот град Мултан, барајки одмазда за вчерашниот бомбашки напад при што загинаа 40 луѓе. Никој не ја презеде одговорноста за експлозијата што се случи кога сунитите ја одбележуваа годишнината од загинувањето на нивниот верски водач.
XS
SM
MD
LG