Достапни линкови

Џабалија: Двајца Палестинци загинаа во напад на бегалски камп


Двајца палестинци загинале во денешниот тенковски напад на израелските сили во бегалскиот камп Џабалија, во Појасот Газа, јавија новинските агнеции. Во израелската акција за, како што е соопштено, запирање на ракетните напади од Газа, која почна во минатата недела, загинале осумдесетина палестинци.
XS
SM
MD
LG