Достапни линкови

Шевенинген: Состанок на министрите за правда од ЕУ


Министрите за правда и за внатрешни работи на Европската Унија на дводневниот состанок во Шевенинген, Холандија, дискутираат за начините за запирање на илегалната имиграција во Унијата. Германскиот министер за внатрешни работи Ото Шили се очекува на состанокот да го изнесе предлогот за формирање транзитни центри во Северна Африка со цел да се намали бројот на имиграните.
XS
SM
MD
LG