Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле двајца Палестинци


Израелските сили убиле двајца палестинци во неколку напади во Појасот Газа и на Западниот Брег. Како што јавуваат агенциите, израелски војници со подршка на хеликоптери и оклопни возила влегле на палестинските територии со цел да ја превземат контролата во областите од каде што милитантите истрелуваат ракети врз израелските градови.
XS
SM
MD
LG